Porsche vjen me dy modele të reja, Cayenne GTS dhe GTS Coupe - Bota Sot
Porsche vjen me dy modele të reja, Cayenne GTS dhe GTS Coupe

Auto

Porsche vjen me dy modele të reja, Cayenne GTS dhe GTS Coupe

Më: 14 qershor 2020 Në ora: 13:42
Porsche

Porsche Cayenne tani është në dispozicion edhe një herë me një motor V8, në sajë të futjes së Cayenne GTS dhe Cayenne GTS Coupe – dhe çmimet e tyre janë jashtëzakonisht të larta.  

Modelet e Cayenne GTS janë mundësuar nga një motor 4.0, V8 dhe 338 kuaj fuqi dhe 620Nm.

Porsche pretendon se versioni Cayenne GTS mund të arrijë shpejtësinë nga 0-100km/orë në 4,5 sekonda dhe shpejtësinë maksimale e ka 270km/orë.

Ndërsa modeli Cayenne GTS Coupe ka një motor pak më të vogël, më pak kuaj fuqi dhe shpejtësinë nga 0 në 100 km/orë e përshkon më ngadalë.

Këto modele nga Porsche kanë rrota aliazh me shkëlqim prej 21 inçësh RS Spyder Design, drita LED me sistemin Porsche Dynamic Light.

Këto modele tashmë kanë dalë në shitje dhe ato mund të porositen online.

Çmimi i Cayenne GTS është 170 mijë euro ose 192 mijë dollarë, kurse çmimi i Cayenne GTS Coupe është 175 mijë euro ose 198 mijë dollarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat