Audi RS Q8 me pamje të re dhe shumë më ‘agresive’ - Bota Sot
Audi RS Q8 me pamje të re dhe shumë më ‘agresive’

Auto

Audi RS Q8 me pamje të re dhe shumë më ‘agresive’

Më: 16 qershor 2020 Në ora: 12:54
Audi RS Q8 m

Audi RS Q8 vjen me një pamje të re. 

Audi RS Q8 vjen si një makinë sportive dhe shumë më ‘agresive’.

Kjo makinë vjen me rrota shumë të gjëra, me një spoiler në pjesën e pasme lartë.

Kjo makinë ka disa pjesë që janë të ndërtuara me fibra të karbonit, kryesisht dyert, dhe dritat e pasme kompletojnë pamjen agresive të saj.

Makina pritet të dalë në treg me një çmim fillestar prej 113,000 dollarë ose 100,228 euro – të paktën kështu pritet të kushtojë në SHBA.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat