220i, një model i ri nga BMW që pritet të dalë në treg në fund të vitit

Auto

220i, një model i ri nga BMW që pritet të dalë në treg në fund të vitit

Më: 30 qershor 2020 Në ora: 12:27
BMW 220i

Ky model vjen me një motor 2.0 me benzinë dhe me katër cilindra që e bënë që kjo makinë të ketë 141 kuaj fuqi dhe 280Nm.

Fuqia është vënë në rrotat e përparme përmes një transmetimi të dyfishtë.

Kjo makinë arrin shpejtësinë nga 0 në 100 km/orë për 7.2 sekondë, duke e bërë këtë model 1.5 sekonda më të shpejt në 100 km/orë sesa 218i.

BMW 220i do të ketë një çmim prej afërsisht 50 mijë euro. Ky model vjen me një nga teknologjitë e fundit me sensor përpara dhe prapa dhe me kamera në vende të ndryshme në makinë.

BMW 220i Gran Coupé 2021 do të jetë në dispozicion për shpërndarje nga tremujori i tretë i vitit 2020.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat