Volkswagen Tiguan me një pamje të re dhe më shumë teknologji brenda saj - Bota Sot
Volkswagen Tiguan me një pamje të re dhe më shumë teknologji brenda saj

Auto

Volkswagen Tiguan me një pamje të re dhe më shumë teknologji brenda saj

Më: 1 korrik 2020 Në ora: 11:00
Volkswagen Tiguan

Volkswagen Tiguan i vitit 2022 me të vërtetë duket i mprehtë. Në SHBA, Tiguan do të vijnë në katër shije të ndryshme: S, SE, SE R-Line, dhe SEL R-Line. 

Për sa i përket stilit, baza Tiguan S ka rrota standarde 17-inç, ndërsa SE ka rrota 18 inç, SE R-Line rrota 19-inç – si dhe disa pjesë të zbukurimit me të zeza – dhe SEL R-Line ka rrota 20 inç.

Por shumica e ndryshimeve të dukshme në Tiguan të vitit 2022 janë në kabinë. Kjo makinë ka një timon të ri shumëfunksional, si dhe një hapësirë në qendër që strehon një ekran.

Në SHBA, Volkswagen Tiguan i vitit 2022 do të ofrohet me një motor me katër cilindra 2.0, me injeksion turbocharged, që prodhon 184 kuaj fuqi. Ky konfigurim dhe prodhim është identik me Tiguan 2020. Fuqia dërgohet ose në pjesën e përparme ose në të katër rrotat përmes një transmetimi automatik me tetë shpejtësi.

Në Evropë, një Volkswagen Tiguan R 2021 do të jetë i disponueshëm me 315 kuaj fuqi, por, si Arteon R i zbuluar së fundmi, ai nuk do të jetë në Amerikë. Një variant hibrid plug-in do të dalë në shitje në Evropë duke prodhuar një 241 kuaj fuqi.Më shumë detaje në lidhje me këto modele nga Volkswagen Tiguan do ti mësojmë në muajt në vazhdim kur jemi afër daljes së tyre në treg

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat