Po konsiderohet makina më e shpejtë në botë, i ka 1,700 kuaj-fuqi - Bota Sot
Po konsiderohet makina më e shpejtë në botë, i ka 1,700 kuaj-fuqi

Auto

Po konsiderohet makina më e shpejtë në botë, i ka 1,700 kuaj-fuqi

Më: 7 korrik 2020 Në ora: 17:12
Koenigsegg

Koenigsegg është një makinë jashtëzakonisht e fuqishme dhe e shpejtë.

Automjeti hibrid ka 1.700 kuaj fuqi, si dhe përbëhet nga një motor elektrik 2.0 me tre cilindra.

Shpejtësia deri në 100 km / orë e përshkohet nga makina në fjalë për vetëm 1.9 sekonda.

Dhe më e rëndësishmja, të gjithë pasagjerët kanë një trajtim mbretëror, sepse kjo makinë ofron një luks të jashtëzakonshëm në brendi.

Kostoja e blerjes së kësaj veture është një milion dollar.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat