Makina ëndërruese për shumë njerëz, konsumon vetë 2 litra, por shkon si një Porsche - Bota Sot
Makina ëndërruese për shumë njerëz, konsumon vetë 2 litra, por shkon si një Porsche

Auto

Makina ëndërruese për shumë njerëz, konsumon vetë 2 litra, por shkon si një Porsche

Më: 13 korrik 2020 Në ora: 12:14
Makina Omega

Makina Omega është një makinë ëndërruese për shumë njerëz, të paktën kur bëhet fjalë për performancën.

Casey Putsch e quan veten një projektues, inxhinier, artist, dhe shofer profesionist, ose “njeri i Rilindjes së epokës moderne”.

Çfarë përfitoni nëse blini banesë në kompleksin me gjelbërim dhe që menaxhohet mirë?

Genius Garage paraqet makinën Omega, një makinë unike që kombinon tipare të rëndësishme si konsumi minimal dhe shpejtësi të jashtëzakonshme.

Omega është shumë ndryshe nga makinat tjera.

Kjo makinë shpenzon 2.35 l në 100 km.

Por projektuesi Casey i ‘ndërlikon’ pak gjërat këtu dhe thotë se kjo makinë duhet shkon më mirë sesa Dodge Viper, domethënë për të kapur 100 km/orë, kësaj makine i duhen më pak se katër sekonda.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat