Audi RS5 Sportback me një dizajn të ri që mahnit të gjithë - Bota Sot
Audi RS5 Sportback me një dizajn të ri që mahnit të gjithë

Auto

Audi RS5 Sportback me një dizajn të ri që mahnit të gjithë

Më: 13 korrik 2020 Në ora: 15:28
Audi RS5 Sportback

Kënaquni me këtë bukuri të jashtëzakonshme.

Audi i dha një pamje të re RS5 Coupe dhe RS5 Sportback. Veçanërisht RS5 Sportback është një kënaqësi për tu parë në imazhe, dhe këto foto do t’ju bëjnë të dashuroheni më shumë me këtë makin.

Aq më tepër kur bëhet fjalë për një RS5 Sportback në Sonoma Green Metallic dhe e pajisur me rrota bronzi mat 20-inç.

Kjo RS5 Sportback është e veçantë. Sigurisht, përtej ngjyrës unike që ka, rrotave bronzi, edhe elemente tjera e bëjnë këtë një makinë mjaft unike në llojin e saj. Po ashtu edhe drita e saj janë mjaft të veçanta.

Kjo makinë ka një motor 2.9 V6 dha ka 450 kuaj fuqi dhe shpejtësinë nga 0 në 100 kilometra e arrin për 3.5 sekonda dhe shpejtësi maksimale 280 km/orë.

Nëse mendoni se këta numra janë “vetëm në letër”, do të gabonit.

RS5 Sportback performon mirë edhe në jetën reale. Thjesht shikoni videon dhe kënaquni me këtë bukuri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat