Shihni se çfarë ndodh kur Fiat Uno godet BMW-në e re - Bota Sot
Shihni se çfarë ndodh kur Fiat Uno godet BMW-në e re

Auto

Shihni se çfarë ndodh kur Fiat Uno godet BMW-në e re

Më: 26 korrik 2020 Në ora: 00:15
Foto

Sado tërheqëse që mund të jenë për disa, makinat e vjetra kanë një të metë të madhe, dhe kjo është siguria.

Kjo video tregon qartë këtë.

Makinat e vjetra janë tërheqëse për disa për shkak të thjeshtësisë dhe besueshmërisë së tyre, disa janë thjesht nostalgjik.

Por në njëzet vitet e fundit, makinat kanë bërë përparim drastik në fushën e sigurisë. Sidomos nëse përballen modele të klasave dhe moshave të ndryshme.

Kjo është pikërisht ajo që do të tregojë kjo provë përplasje, ku u mor një makinë e vogël qyteti nga vitet 1980, dikur një Fiat Uno shumë e njohur.

Dhe ai kishte një detyrë vërtet të vështirë.

Me një shpejtësi prej 90.5 km / orë, ajo goditi pjesën e pasme të një BMW 5 të policisë.

Fiato Uno u shkatërrua pothuajes e tëra, ndërsa BMW 5 pësoi vetëm disa dëmtime të lehta në pjesën e pasme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat