Duel shpejtësie ndërmjet Porsche 911 Turbo dhe McLaren 720S - Bota Sot
Duel shpejtësie ndërmjet Porsche 911 Turbo dhe McLaren 720S

Auto

Duel shpejtësie ndërmjet Porsche 911 Turbo dhe McLaren 720S

Më: 26 korrik 2020 Në ora: 23:16
Foto ilustrim

Një garë e re shpejtësie është zhvilluar ndërmjet Porsche dhe McLaren.

Kjo ishte një nga ato garat që shumë duan të shohin dhe skuadra e Carwow përmbushi dëshirën e tyre dhe së shpejti do të zbulojmë se kush është më i shpejtë.

Porsche 911 Turbo S ka një motor 3.8-litër turbo që prodhon 650 kuaj fuqi dhe 800 Nm çifte rrotulluese, ndërsa transmetimi automatik është përgjegjës për transmetimin e energjisë në të katër rrotat.

Sa i përket McLaren, ai është i mundësuar nga një motor 4.0 turbo V8 dhe ka 720 kuaj fuqi dhe 770 Nm çifte rrotulluese.

Ai ka një transmetim automatik me shtatë shpejtësi që transmeton fuqinë në rrotat e pasme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat