Mercedes modernizon ‘bishën’ – AMG GT tani e tutje me 530 kuaj fuqi - Bota Sot
Mercedes modernizon ‘bishën’ – AMG GT tani e tutje me 530 kuaj fuqi

Auto

Mercedes modernizon ‘bishën’ – AMG GT tani e tutje me 530 kuaj fuqi

Më: 4 gusht 2020 Në ora: 00:46
Mercedes

Pas prezantimit të versionit ekstrem të Serisë së Zezë, Mercedes ka bërë edhe përmirësime në variantin e rregullt të makinës supersport.

Versioni bazë i Mercedes-AMG GT kishte 500 kuaj fuqi dhe motor 4.0 V8, por motori u forcua tashmë.

Tani kjo makinë ka 530 kuaj fuqi.

Pra, vargu i modeleve GT tani përfshin: AMG GT, AMG GT C, AMG GT R, AMG GT R Pro dhe AMG GT R Black Series.

Mercedes-AMG GT i azhurnuar tashmë mund të porositet në Evropë me një çmim 119,079 euro për Coupe, ose 130.679 euro duhet të paguajnë për Roadster.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat