Kjo është një Audi RS7 me 962 kuaj fu - Bota Sot
Kjo është një Audi RS7 me 962 kuaj fu

Auto

Kjo është një Audi RS7 me 962 kuaj fu

Më: 10 gusht 2020 Në ora: 14:51
Audi RS7

Black Box-Richter në bashkëpunim me Nebulus dhe HGP Turbo Retrofitting dhe 811 Design prezantuan Audi RS7 të modifikuar duke përmirësuar ndjeshëm performancën e këtij modeli tashmë jashtëzakonisht të fuqishëm.

Audi RS7 Sportback me një motor 4.0 litërsh turbo-V8 u zbulua në Motor Show në Frankfurt, vitin e kaluar, dhe fabrika zhvilloi një makinë me 591 kuaj fuqi dhe 800 Nm çifte rrotullues.

Sidoqoftë, versioni i akorduar i jep kësaj makine 962 kuaj fuqi dhe 1250 Nm çifte rrotullues, dhe kjo është rezultat i një seri përmirësimesh. Prandaj, pritet të arrijë 100 km / orë në vetëm 3.6 sekonda.

Black Box-Richter hoqi kufirin e lartë të shpejtësisë, instaloi një filtër të ri dhe ka sensorë të rinj të presionit të kompresimit.

Mbi të gjitha këto, Audi RS7 gjithashtu mori një ngjyrë unike që e bën atë të duket sikur ka në të një hartë topografike. Ngjyra është e zezë mat në kombinim me argjendin. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat