Kush është më e shpejtë Audi R8 apo RSQ8? - Bota Sot
Kush është më e shpejtë Audi R8 apo RSQ8?

Auto

Kush është më e shpejtë Audi R8 apo RSQ8?

Më: 12 gusht 2020 Në ora: 20:25
Audi R8 apo RSQ8

Më poshtë kemi një garë të re të shpejtësisë në të cilën marrin pjesë dy Audi.

Pra, dy vetura kur kombinohen kanë jashtëzakonisht shumë kuaj fuqi dhe do të garojnë në një episod të ri të garës së shpejtësisë.

Këto janë, natyrisht, dy Audi, R8 dhe RSQ8 (Carwow).

Audi R8 mundësohet nga një motor 5.2 litra V10 që mund të japë 600 kuaj fuqi dhe 580 Nm çifte rrotulluese maksimale, dhe fuqia shpërndahet në të katër rrotat.

Duke folur për RSQ8, ai mundësohet nga një motor 4.0 turbo V8 me 600 kuaj fuqi dhe ka 800 Nm çifte rrotulluese.

Kush ishte më i shpejtë?

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat