SUV luksoz nga Cadillac thuhet se është më i lirë se Tesla Model X

Auto

SUV luksoz nga Cadillac thuhet se është më i lirë se Tesla Model X

Më: 13 gusht 2020 Në ora: 19:33
SUV luksoz nga Cadillac

Prodhuesi amerikan dëshiron të nxisë tregun e makinave elektrike të SUV me një çmim konkurrues.

Disa ditë më parë, GM prezantoi një SUV elektrik luksoz Cadillac Lyriq.

Informacioni për çmimin tani është bërë i njohur.

Lyriq do të ofrohet me një çmim që është në të njëjtën kohë me një SUV të krahasueshëm me një motor me djegie të brendshme konvencionale.

“Ne duhet të jemi në të njëjtën zonë çmimesh. Është një çmim që nuk do të jetë në intervalin e lartë pesë-shifror”, tha u CEO i GM, Steve Carlisle.

Pra, SUV elektrik do të kushtojë më pak se 60,000 dollarë.

Në krahasim: Tesla Model X është në dispozicion në SHBA me një çmim prej 79.990 dollarë (pa përfshirë taksat shtesë dhe pa subvencione të mundshme).

Në Austri, Model X kushton të paktën 88.990 euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat