Audi nuk heq dorë nga makinat sportive, prezantohet S3

Auto

Audi nuk heq dorë nga makinat sportive, prezantohet S3

Më: 13 gusht 2020 Në ora: 19:35
Audi

Audi nuk heq dorë nga performanca sportive edhe në segmentin kompakt.

Dy dekada pas lëshimit të S3-it të parë të Audi, vjen një rifreskim i bazuar në modelin e rindërtuar së fundmi.

Meqenëse A3 aktual ka dy versione, Sportback dhe Sedan, kështu që S3 është në dispozicion në të dy versionet.

Në të dy rastet, këto makina kanë një motor ​​2.0 TFSI që jep 310 kuaj fuqi dhe 400 Nm, gjë që është e mjaftueshme për të drejtuar modelin Audi deri në 100 km/orë në 4.8 sekonda.

Siç pritej, maksimumi i shpejtësisë është i kufizuar në 250 km/orë.

Nuk ka ndonjë ndryshim të madh për sa i përket dizajnit.

Receta standarde sjell detaje sportive, dhe dimensionet themelore (përveç gjatësisë) janë të njëjta në të dy stilet.

Le të theksojmë vetëm se Sportback është i gjatë 4,34 metra, ndërsa Sedan është 4.50 metra.

Shoferi është në fokus në kabinë, dhe dizajni është kryer në stilin e njohur të Audi. Kabina virtuale vjen me një kosto shtesë, ndërsa ekrani 10,25-inç është standard.

Sigurisht, të gjitha sistemet e ndihmës për shoferin janë gjithashtu të disponueshëm këtu, nga ato që ndihmojnë në shmangien e pengesave për sistemet e mbajtjes së korsisë, dhe vet-vozitjes.

Audi S3 i ri del në shitje këtë muaj.

Çmimi fillestar në Gjermani është 46.300 euro për Sportback dhe 47.180 euro për sedanin.

Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat