Trendi i makinave ka ndryshuar, ja cila është ngjyra më popullore tani - Bota Sot
Trendi i makinave ka ndryshuar, ja cila është ngjyra më popullore tani

Auto

Trendi i makinave ka ndryshuar, ja cila është ngjyra më popullore tani

Më: 15 gusht 2020 Në ora: 13:57
Foto ilustrim

Makinat rozë po bëhen gjithmonë e më popullore.

Një total prej 22,728 makinash rozë u regjistruan mars në Britani në 2020 në krahasim me vetëm 19,959 tre vite më parë.

Shifrat e fundit tregojnë se makinat blu dhe të argjendta po bëhen gjithmonë e më pak tërheqëse për shoferët.

Numrat e tyre kanë rënë nga 5,806,628 në 5,593,298 dhe nga 6,783,347 në 5,756,535.

Besohet se kjo ka ardhur për shkak se shoferët duan të bien në sy me ngjyrën e makinës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat