Mundësi e mirë: Këtë veturë mund ta vozitni pa patentë shofer, kaq është çmimi i saj

Auto

Mundësi e mirë: Këtë veturë mund ta vozitni pa patentë shofer, kaq është çmimi i saj

Më: 3 shtator 2020 Në ora: 10:41
Foto Ilustrim

‘Aixam’ është vetura franceze, të cilën mund ta vozitni pa pasur nevojë fare për një patent shofer.

Kjo veturë është prodhuar nga Peugeot në Francë, të cilët janë inspiruar nga skuterët dhe veturat, kështu duke e sjellur në një kombinim të vetëm, veturën ‘Aixam’.

Gjatësia e saj është 2 metër e gjysmë dhe ka një dizajn unik.

Kjo veturë ka një motor prej 400 kubikë, me karburant diesel, ku shpejtësia maksimale që arrin është 45 kilometër në orë.

‘Aixam’ lejohet të vozitet pa patentë shofer të veturës, vetëm se duhet patjetër që të keni lejen e qarkullimit për skuterë apo motorr.

Çmimi i kësaj veture fillon nga 8.999 euro dhe rritet varësisht modelit apo specifikave që zgjedhni për veturën. 

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat