“Bisha” që do të prezantohet sot nga Maseratti

Auto

“Bisha” që do të prezantohet sot nga Maseratti

Më: 10 shtator 2020 Në ora: 21:09
Maseratti

Bota e automobilave do të marrë një tjetër makinë të shkëlqyer sot.

Ne nuk po e themi këtë për shkak të emrit, apo edhe modelit tradicionalisht të shkëlqyer italian, por për shkak të asaj që fshihet brenda saj.

Dhe ka një ndërthurje të teknologjive klasike dhe të reja, të vendosura në mënyrë perfekte në motorin e saj.

Kjo makinë ka një motor 3.0 V6, që do të thotë se është më i fuqishëm se Ferrari i V8, dhe sjell një numër teknologjish të reja.

Maserati ofron 630 kuaj fuqi dhe 730 Nm çifte rrotulluese.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat