Çfarë po përgatit Bugatti – ndoshta një super-veturë me 1600 kuaj fuqi?

Auto

Çfarë po përgatit Bugatti – ndoshta një super-veturë me 1600 kuaj fuqi?

Më: 21 tetor 2020 Në ora: 15:29
foto ilustrim

Bugatti publikoi një imazh ngacmues që njoftonte premierën digjitale të makinës së saj të re, por ata nuk na ofruan ndonjë detaj në një njoftim të shkurtër.

Kjo është e qartë se ata duan të mbeten misteriozë dhe të provokojnë imagjinatën tonë, kështu që ata patën sukses, pasi që mediat kanë qenë të menjëhershme duke shkruar për këtë veturë.

Kjo është arsyeja pse disa media raportojnë informacione jozyrtare se kjo është një veturë unike gare që duhet të ketë premierën e saj më vonë këtë muaj dhe thuhet se do të mundësohet nga një motor 8.0 litra quad-turbo W16 nga Chiron Super Sport 300+ me 1600 kuaj fuqi.

Së shpejti do të zbulojmë se për çfarë bëhet fjalë. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat