Shkoda Octavia i ri më i madh, më i mirë dhe më i lirë se Golf 8

Auto

Shkoda Octavia i ri më i madh, më i mirë dhe më i lirë se Golf 8

Më: 8 nëntor 2020 Në ora: 14:14
Shkoda Octavia

Gjiganti i automobilave Volkswagen i ka dhënë Shkodas gjitha pajisjet e nevojshme për ta bërë Octavian e ri më të mirë sesa Golfi – dhe nuk është lehtësisht për të thënë kjo, pasi Golfi i ri është shumë i mirë, raporton “The Sun”.

Për të qenë të qartë VW Group e ka në pronë Shkodran, Seatin dhe Audin në mesin e tjerave.

Por, derisa VW kishte vazhduar të mbante Golfin para duke i dhënë Seatit e Shkodas material më inferior për brendi të veturës dhe po ashtu teknologji më të vjetër, është hapur tashmë duke ofruar gjithë materialin në dispozicion. Rezultati është se si Octavia Mk4 ashtu edhe Leon Mk4 janë makina superiore ndaj Golf 8.

Octavia mbetet më i madh, më praktik për familje sesa Golf 8. E sa për çmime, Golf 8 fillon me çmim diku mbi 25 mijë euro, e Octavia është më i lirë. Mund të gjendet me çmim deri në 23 mijë euro.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat