Rishqyrtimi i Dacia Duster 2020

Auto

Rishqyrtimi i Dacia Duster 2020

Më: 9 nëntor 2020 Në ora: 20:19
Dacia

Dacia Duster ka qenë një hit i madh që kur marka rumune në pronësi të Renault erdhi në Britani në 2013.

Duke përdorur një shumëllojshmëri motorësh të vjetër Renault dhe mbështetëse dhe një trup dhe brendësi të porositur, ishte furistrada më e lirë e Britanisë, shkruan “CarMagazine”.

Njerëzit e donin thjeshtësinë e saj, funksionalitetin e saj dhe vrazhdësinë e saj.

Ata gjithashtu e donin çmimin e saj; më shumë se gjysma e klientëve të Dacia në Mbretërinë e Bashkuar kanë blerë një Dacia të ri pas viteve të zotërimit të makinave të përdorura.

Ekipi i Mbretërisë së Bashkuar ka bërë shumë punë në prapaskenë për të dalë me oferta tërheqëse për PCP, e cila është gjithnjë e më shumë mënyra se si njerëzit duan të blejnë Dacias.

Cfare ka te re? Pothuajse gjithçka.

Ndryshimet e dizajnit të jashtëm duken si një ndërrim i plotë i fytyrës, por në fakt çdo panel i vetëm është i ndryshëm.

Dimensionet janë të njëjta, pasi shasia nuk ka ndryshuar shumë, por nga grilë e thellë dhe mbulesa më e lakuar, përmes shufrave të çatisë më të thella dhe dritareve më të cekëta, te dritat e mençura të pasme, është e re.

Brenda, ndryshimet janë edhe më thelbësore. Sediljet janë më komode, më mbështetëse dhe më të rregullueshme. Ekzistojnë më shumë shfryrje ajri, një sistem më i mirë i informacionit dhe argëtimit.

Image

Çfarë motorësh mund të merrni?

Ekziston një version benzinë ​​me turbo (TCe 100) dhe një turbodiesel (Blue dCi 115). Një version ‘Bi-Fuel’ që përdor LPG si dhe benzinë ​​të rregullt u bashkua me gamën në mes të vitit 2020.

Të gjithë motorët përveç versionit Bi-Fuel janë në dispozicion me makinë me katër rrota.

Versionet e benzinës janë të disponueshme me makinë me rrota të përparme ose me katër rrota, ndërsa nafta është me motor vetëm përpara për tani, megjithëse lëvizja me të gjitha rrotat do të bëhet e disponueshme.

Komoditeti është ndoshta ekuilibri më i mirë; shton rreth 3 mijë në çmim, por ia vlenë.

A mundet që një makinë të kushtojë më pak se 14 mijë euro dhe të vozitë mirë gjithashtu?

Nëse keni drejtuar një makinë familjare franceze të denjë në 10 vitet e fundit, ju e dini pak a shumë se si ndihet Dusteri: udhëtim i qetë, drejtues i lehtë, një shkallë e ngadalësisë së inxhinieruar në kontrollet dhe një vibrim të lehtë.

Ajo që është përmirësuar më dukshëm është ambienti i kabinës, i cili ka përfituar jashtëzakonisht nga izolimi shtesë i zërit.

Hapësira shtesë qendrore ndihmon që të pesë pasagjerët të qëndrojnë rehat. Materiali mbizotërues i kabinës është plastike stll, por tani është zakonisht plastike më e këndshme, dhe forma e vizës është shumë më e këndshme për syrin.

Është ende një makinë e thjeshtë, themelore, por bazat janë të shëndosha: bagazh i madh, motorë ekonomikë, pa probleme. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat