S’ka asgjë rreth prodhimit të veturës futuristike të Tesla Cybertruck

Auto

S’ka asgjë rreth prodhimit të veturës futuristike të Tesla Cybertruck

Më: 15 janar 2022 Në ora: 20:57
Foto ilustrim

Sipas informacioneve të fundit, prodhimi i automjetit futuristik Tesla Cybertruck është shtyrë për të paktën edhe një vit.

Sipas reuters, kompania Tesla njoftoi se SUV futuristik nuk do të nisë prodhimin para vitit 2023.

Burimi i lajmit pohon se kompania amerikane vendosi të ndryshojë prodhimin disa segmente dhe funksione të veturës për ta bërë Cybertruck më konkurrues në tregun e modeleve SUV elektrike.

Kjo besohet të zbatohet për Rivian R1T dhe Ford F-150 Lightning.

Planet e para të Tesla Cybertruck u zbuluan në vitin 2019 dhe prodhimi u paralajmërua për vitin 2021, vetëm për t’u shtyrë deri në vitin 2022 dhe sipas planeve të fundit do të jetë në tremujorin e parë të 2023. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat