Debutimi i Volkswagen ID.7 të ri afrohet gjithnjë e më shumë teksa publikohet edhe interieri

Auto

Debutimi i Volkswagen ID.7 të ri afrohet gjithnjë e më shumë teksa publikohet edhe interieri

Më: 23 janar 2023 Në ora: 14:02
Volkswagen

Në fillim të vitit 2023, Volkswagen na dha një pamje të modelit të saj të fundit ID – ID.7.

Përkundër pamjes së kamufluar, janë zbuluar se si do të duket eksterieri i rivalit të Tesla Model 3 dhe tani VW na ka dhënë një pamje edhe në interier.

ID.7 do të lansohet më vonë këtë vit dhe VW ka konfirmuar se do të ketë një sistem të madh info-argëtimi me ekran me prekje 15 inç – tre inç më i madh se ai i ofruar në SUV ID.4.

Për më tepër, ID.7 ka gjithashtu “ventilatorët inteligjentë të ajrit” të para të VW, të cilat aktivizojnë ajrin e kondicionuar përpara se të hyjnë pasagjerët, raporton Auto Express.

Volkswagen duket se ka marrë edhe kritikat për funksionalitetin e kontrollit të klimës.

Në ID.7 sistemi i kontrollit të klimës do të jetë gjithmonë i dukshëm në ekranin me prekje, edhe pse temperatura mund të kontrollohet edhe me ndihmën e kontrolluesit me prekje.

Përmasat shtesë të ekranit të info-argëtimit do të thotë që hapjet e ajrit në ID.7 janë ripozicionuar dhe ekrani i shoferit është tani më i vogël.

Timoni gjithashtu ka marrë një ridizajnim të vogël në krahasim me timonin që gjendet në veturat e tjera ID të VW.

Ne mund të shohim një pjesë të madhe të filtrit të teknologjisë së ID.7 deri në ID.3 të përditësuar këtë vit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat