BMW tregon datën e lansimit të modelit M5 - Bota Sot
BMW tregon datën e lansimit të modelit M5

Auto

BMW tregon datën e lansimit të modelit M5

Më: 21 maj 2017 Në ora: 13:16
BMW, modeli M5

Deri më tani, BMW i ka lansuar njësitë e reja të të gjitha modeleve nga 5 Series, pos modelit M5.

Megjithëse ishte parë duke u testuar nën shtresën për kamuflazh, nuk ishte bërë e ditur se kur mund të lansohet kjo makinë e re.

Së fundmi, kompania ka treguar se kjo veturë tërësisht e ndryshuar, do të prezantohet në Frankfurt Motor Show që zhvillohet gjatë muajit shtator, ndërsa lansohet vitin që vjen.

Me 600 kuajfuqi dhe qëndrueshmëri të lartë, modeli M5 pritet të jetë konkurrenti kryesor i modelit AMG E 63 nga Mercedes.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat