Honda Civic me kuajfuqi të shtuara, gati eksplodoi gjatë lëvizjes së simuluar - Bota Sot
Honda Civic me kuajfuqi të shtuara, gati eksplodoi gjatë lëvizjes së simuluar

Auto

Honda Civic me kuajfuqi të shtuara, gati eksplodoi gjatë lëvizjes së simuluar

Më: 25 maj 2017 Në ora: 05:35
Honda Civic

Modeli Civic i vjetër, të cilët i janë rritur kuajfuqitë në gjithsej 500 njësi, nuk ia ka dalë të lëvizë si duhet në ngasjen e simuluar.

Shkaku i vjetërsisë, nga motori janë shkëputur gypat e ftohësit dhe ka pasur disa plasaritje, që e kanë shkaktuar edhe tymin.

Sikur të vazhdonte me atë shpejtësi, makina Honda ka mundur edhe të eksplodonte.

Megjithatë, derisa ishte në këtë eksperiment të simuluar lëvizi mjaft gjatët, që sikur të krahasohej me rrugë normale, mund të arrinte mjaft larg.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat