Modeli “8 Series” i BMW, mbret i makinave luksoze - Bota Sot
Modeli “8 Series” i BMW, mbret i makinave luksoze

Auto

Modeli “8 Series” i BMW, mbret i makinave luksoze

Më: 26 maj 2017 Në ora: 06:26
BMW 8 Series

BMW ka publikuar konceptin për veturën 8 Series, që do ti bëj konkurrencë rivalit gjerman Mercedes-Benz, në garën për shitjen e veturave luksoze në tërë botën.

“Numri 8 gjithmonë ka përfaqësuar majën e performancës sportive dhe ekskluzivitetit tek BMW” ka thënë Drejtori Ekzekutiv, Harald Krueger.

Tutje Krueger ka thënë që kjo seri e veturave do të bëj që BMW të shndërrohet në lider të makinave të klasës luksoze.

Prodhimet e 8 Series, do të dalin në shitje vitin që vjen në Evropë dhe Amerikë.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat