Veturat gjermane garojnë në arritjen e shpejtësisë prej zero deri në 200 kilometra në orë - Bota Sot
Veturat gjermane garojnë në arritjen e shpejtësisë prej zero deri në 200 kilometra në orë

Auto

Veturat gjermane garojnë në arritjen e shpejtësisë prej zero deri në 200 kilometra në orë

Më: 26 maj 2017 Në ora: 22:09
Filmimi i postuar tregon garën mes këtyre modeleve të shpejta që janë lansuar në kohë të përafërta dhe kanë rivalitet të madh mes vete

Me sofistikimin e veturave, arritja e shpejtësisë prej zero në 100 kilometra në orë po konsiderohet se i takon të kaluarës.

Rritja e shpejtësisë dhe fuqisë së makinës po kërkohet që ato të jenë të afta që brenda sekondave që kalojnë nga qëndrimi në vend deri në lëvizjen prej 200 km/h.

Megjithëse kjo është shumë e vështirë në rrugë të zakonshme, veturat gjermane BMW M2, Audi TT RS dhe Porsche 718 Cayman S, kanë matur forcën në një pistë të mbyllur.

Filmimi i postuar tregon garën mes këtyre modeleve të shpejta që janë lansuar në kohë të përafërta dhe kanë rivalitet të madh mes vete.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat