Lexus LC 500 ka luks të madh, por nuk është sportive - Bota Sot
Lexus LC 500 ka luks të madh, por nuk është sportive

Auto

Lexus LC 500 ka luks të madh, por nuk është sportive

Më: 27 maj 2017 Në ora: 07:40
Lexus LC 500

Prodhuesit e veturave po bëjnë përpjekje të mëdha që të bëjnë bashkë luksin me mundësinë që të jetë sportive dhe e shpejtë.

Në modelin LC 500 që lansohet gjatë vitit që vjen, është ruajtur mirë niveli i luksit që ofron Lexusi, por nuk ka elemente të tipit sportiv.

Megjithëse me 5.0-litra V8 që prodhon 471 kuajfuqi do të duhej të arrinte shpejtësi të madhe, kjo nuk po ndodhë në realitet.

Filmimi i postuar më poshtë e tregon modelin që nuk ka qëndrueshmëri gjatë lëvizjes dhe që me vështirësi arrin shpejtësinë që pritet.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat