Rrjedhin karakteristikat e modelit të ri Tesla 3 - Bota Sot
Rrjedhin karakteristikat e modelit të ri Tesla 3

Auto

Rrjedhin karakteristikat e modelit të ri Tesla 3

Më: 27 maj 2017 Në ora: 11:16
Tesla 3

Modeli Tesla 3 do të dalë në treg kah fundi i këtij viti dhe do të kushtojë pak më shumë se 35 mijë dollarë.

Sipas Cnet, portali InsideEV ka siguruar broshurën e shitjes së këtij automobili elektrik të gjeneratës së re.

Cnet raporton se Modeli 3 arrin shpejtësi prej rreth 100 kilometra në orë për vetëm 5,6 sekonda. Po ashtu, do të ketë bateri e cila me një mbushje mund të udhëtojë rreth 346 kilometra. Automjeti është i pajisur me display qendror.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat