Ferrari 250 mund të kishte këtë pamje, sikur të mos hiqej nga prodhimi - Bota Sot
Ferrari 250 mund të kishte këtë pamje, sikur të mos hiqej nga prodhimi

Auto

Ferrari 250 mund të kishte këtë pamje, sikur të mos hiqej nga prodhimi

Më: 29 maj 2017 Në ora: 22:44
Ferrari 250

Sergiy Dvornitskyy nga Ukraina, e ka rikrijuar modelin 250 GTO nga Ferrari, që konsiderohet si një nga veturat më të veçanta.

Makina e prodhuar në vetëm 39 njësi në vitet e 60-ta, është përpunuar në formën me të cilën mund të dukej gjatë ditëve të sotme.

Vetura me 6.3-litra që prodhon 660 kuajfuqi, i janë vënë panelet e modeleve moderne, grilli gjigant si dhe linjat që i rrisin aerodinamikën.

Pa dalë nga tiparet që kishte 250 GTO, por me shumë prekje moderne pasardhëset dhe tjerat që janë në treg, ky model duket shumë i veçantë.

Madje, entuziastët e këtyre makinave të shpejta, i kanë kërkuar kompanisë italiane që ta vë sërish në prodhim.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat