Autoshtëpia Opel “Siqani” prezanton veturën luksoze OPEL Insignia 2017 - Bota Sot
Autoshtëpia Opel “Siqani” prezanton veturën luksoze OPEL Insignia 2017

Auto

Autoshtëpia Opel “Siqani” prezanton veturën luksoze OPEL Insignia 2017

Më: 31 maj 2017 Në ora: 18:22
OPEL Insignia 2017

Është prezantuar vetura më e re OPEL Insignia 2017 nga distributori i autorizuar në Kosovë Autoshtëpia Opel "Siqani".

Versioni i ri i modelit Insignia, i kompanisë OPEL  vjen me një interier të mahnitshëm që është komod në vozitje dhe ka një pamje impresionuese. Këtë model mund ta gjeni në Autoshtëpinë Opel “Siqani”.

Kjo  veturë luksoze arrin shpejtësinë maksimale 260 km/h, dhe ka një motorr 140 ps që ka shpenzime minimale 4 litra në 100 kilometra.

Këto performanca e bëjnë këtë veturë super të kërkuar, dhe kur krejt kësaj i kombinohet edhe dizajni unik i jashtëm patjetër se OPEL Insignia do t’i prek majat e shitjes në tregjet botërore.

Interieri është i jashtëzakonshëm ku konzola qendrore sjell një ndjenjë tërësisht të re të saktësisë dhe komoditetit dhe mban në vete një varg teknologjisë dhe funksionesh superiore.

OPEL Insignia është veturë rehatshme, pamje unike, por edhe shpejtësinë e ka karakteristik, për ata që e pëlqejnë adrenalinën.

OPEL Insignia nga 0 në 100 km/h, e arrin për vetëm 5 sekonda, derisa shpejtësia maksimale është 260 km/h. Kjo e bënë OPEL Insignia veturë tepër konkurrente të treg.

E një lajm i mirë për adhuruesit e OPEL Insignia është se të gjitha modelet harxhojnë vetëm 4 litra në 100 kilometra.

Tek modeli me katër dhe pesë dyer, me transmision manual me 6 shpejtësi dhe sistemin Start/Stop, të dy variantet harxhojnë vetëm 4 litra në 100 kilometra

Motorri i OPEL Insignia është efikas në shpenzime dhe ka një teknologji të avancuar që e kanë punuar inxhinierët më me nam të OPEL-it.

Motorët e rinj dhe tejet efikas me injektim direkt të karburantit, siç janë dy motorë benzinë turbo dhe motorit të ri turbo-dizel me emetim të gazrave 99 g CO2, e rrisin portfolion e gjerë.

OPEL pra është njëra prej markave të veturave që respekton standardet më të larta të emitimit të gazrave e që modelet e kësaj kompanie mund ti gjeni ekskluzivisht në Autoshtëpinë Opel “Siqani”.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat