Këto janë modelet e “çmendura” të së ardhmes nga BMW - Bota Sot
Këto janë modelet e “çmendura” të së ardhmes nga BMW

Auto

Këto janë modelet e “çmendura” të së ardhmes nga BMW

Më: 1 qershor 2017 Në ora: 01:45
BMW

BMW ka zbuluar një linjë të “çmendur” të koncepteve të veturave, që eksploron atë se si vozitja do të evoluojë në 100 vitet e ardhshme.

Prodhuesi gjerman i veturave deri tani ka zbuluar 3 vetura dhe 2 motoçikleta për linjën e saj ‘Vision Next 100 line’, e që të gjitha shfaqin përkushtimin në teknologjinë vetë vozitëse dhe veturat elektrike.

Vetura e parë e BMW Group është një Mini, i cili ka dyert me ekran nga jashtë, tjetri një koncept i ‘çmendur’ i rrotave të BMW, dhe një koncept autonom i Rolls-Royce, si dhe dy motoçikleta po ashtu autonome e elektrike.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat