Subaru publikon pamjet e modelit BRZ STI - Bota Sot
Subaru publikon pamjet e modelit BRZ STI

Auto

Subaru publikon pamjet e modelit BRZ STI

Më: 1 qershor 2017 Në ora: 18:10
Modeli BRZ STI

Prodhuesi japonez Subaru, që këtë vit feston 50-vjetorin e themelimit, do të lansojë një model sportiv për të shënuar këtë datë.

Në pamjet e publikuara shihet modeli BRZ STI, me forma të veçanta dhe një krah në pjesën e pasme.

Image
Nuk janë bërë të ditura detajet e veturës, pos që është thënë se do të lansohet me 6 gusht të këtij viti.

Vetura që pritet të ketë çmim mjaft të lartë, do të jetë konkurrente me Mercedes-AMG që po ashtu shënon 50 vjetorin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat