Harley tërheq 46.000 motoçikleta për shkak të defektit - Bota Sot
Harley tërheq 46.000 motoçikleta për shkak të defektit

Auto

Harley tërheq 46.000 motoçikleta për shkak të defektit

Më: 2 qershor 2017 Në ora: 17:19
Motoçikleta Harley

Kompania Harley-Davidson ka marrë vendim të tërheqë 46.000 motoçikleta të veta në SHBA për shkak të një defekti.

Në kompani thanë se gypi për vaj mund të bie dhe të spërkatë rrugën pas gomës së fundit.

Sipas kompanisë, bëhet fjalë për modelet e vitit 2017 - Elektra glajd, Roud king, Strit glajd dhe Roud glajd.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat