Jeep patenton veturën me tri radhë të ulëseve - Bota Sot
Jeep patenton veturën me tri radhë të ulëseve

Auto

Jeep patenton veturën me tri radhë të ulëseve

Më: 4 qershor 2017 Në ora: 07:23
Jeep

Kanë rrjedhur në internet skicat, përmes të cilave Jeep ka kërkuar të patentojë e veturës që ka tri radhë të ulëseve.

Makina që ka hapësirë shumë të madhe, pritet të jetë një SUV që zë deri në tetë udhëtarë.

Megjithatë, zyrtarë nga kompania nuk kanë bërë të ditur nëse do të hyjë në prodhim kjo makinë, apo nëse është në fazat fillestare.

Në anën tjetër, njohësit e automobilizmit kanë komentuar se ky mund të jetë konkurrenti i Land Rover Discovery, Chevy Suburban dhe Cadillac Escalade.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat