Rolls-Royce Phantom i ri, me grillin e njëjtë sikur modeli i parë - Bota Sot
Rolls-Royce Phantom i ri, me grillin e njëjtë sikur modeli i parë

Auto

Rolls-Royce Phantom i ri, me grillin e njëjtë sikur modeli i parë

Më: 4 qershor 2017 Në ora: 08:05
Rolls-Royce Phantom

Përmes një videoje të shkurtër, Rolls-Royce ka bërë të ditur gjeneratën e tetë të Phantomit që lansohet më 27 korrik.

Grilli është e vetmja që gjë e ngjashme me modelin e prodhuan më 1925, derisa pjesët tjera janë shumë më ndryshe.

Madje, kjo makinë që vjen 13 vjet pas Phantom VII-shit, ka dallime të dukshme edhe me paraardhësen, por që ende nuk janë bërë të ditura. E tëra që dihet është se është punuar me materiale të lehta, do të ketë nivel të lartë luksi, si dhe shumë risi teknologjike. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat