Ferrari 488 i modifikuar arrin shpejtësinë në 340 kilometra në orë - Bota Sot
Ferrari 488 i modifikuar arrin shpejtësinë në 340 kilometra në orë

Auto

Ferrari 488 i modifikuar arrin shpejtësinë në 340 kilometra në orë

Më: 4 qershor 2017 Në ora: 18:27
Ferrari 488

Kompania Novitec e ka ripërpunuar një Ferrari 488, duke ia ndryshuar pjesën e jashtme dhe fuqisë.

Kjo makinë italiane tani ka gjithsej 772 kuajfuqi, ndërsa është për 14 centimetra më e gjerë – gjë që ia ka shtuar aerodinamikën.

Në këtë formë, ky Ferrari mund të arrijë shpejtësinë prej zero deri në 100 kilometra në orë për 2.8-sekonda. Shpejtësinë maksimale e arrin deri në 340 kilometra në orë.

Filmimi i postuar më poshtë e tregon këtë Ferrari tek lëviz nëpër pistën e garave.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat