Renault Koleos arrin në Evropë - Bota Sot
Renault Koleos arrin në Evropë

Auto

Renault Koleos arrin në Evropë

Më: 5 qershor 2017 Në ora: 17:42
Renault Koleos

Pas Australisë, Lindjes së Afërt, Azisë dhe Amerikës Jugore, modeli i ri Koleos ka arritur në sallonet e shitjes në Evropë.

Në krahasim me paraardhësin e tij, Koleos ka ndryshuar pozitën e tij në gamën e modeleve Renault dhe është ngjitur një shkallë më lartë, pasi ndërmjet dy gjeneratave në treg është prezantuar modeli kompakt Kadjar, transmeton KosovaPress.  Vozitësi mund të zgjedhë ndërmjet tri mënyrave: 2WD, 4WD AUTO dhe 4WD LOCK, ndërsa në dispozicion ka edhe asistime të shumta të sistemit.

Blerësit në Evropë tash kanë në dispozicion dy motorë dizel të Koleos: 1.6 dCi me 130 kuaj fuqi dhe 2.0 dCi me 175 kuaj fuqi.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat