Lamborghini zbulon superveturën - Bota Sot
Lamborghini zbulon superveturën

Auto

E shtunë, 20 tetor 2018

Lamborghini zbulon superveturën

Më: 8 nëntor 2017 Në ora: 00:10
Lamborghini

Lamborghini është bashkuar me Institutin e Teknologjisë së Masaçusetsit për të prezantuar konceptin e një superveture fantastike.

Lamborghini Terzo Millenio është vetura e parë e gjitha elektrike e markës italiane. Ajo ka 4 motorë elektrikë, nga një për çdo rrotë.

Ashtu si çdo superveturë, edhe Terzo Millenio ka një pamje të jashtme të jashtëzakonshme, por jo vetëm kaq.

Shasia është me panele me fibra karboni, që shërbejnë si depo energjie, duke e kthyer praktikisht shasinë në një bateri.

Ky material mund të kapë edhe probleme të ndryshme të makinës dhe të “shërojë” veten.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test