Ford rikthen legjendën - Bota Sot
Ford rikthen legjendën

Auto

E diel, 21 tetor 2018

Ford rikthen legjendën

Më: 16 janar 2018 Në ora: 11:37
Ford

Eleanor tani vjen me dizajn modern dhe muskuj më të fortë.

Ford ka konfirmuar modelin e ri Mustang Shelby GT500 me mbi 700 kf për vitin 2019. Ky model rikthen legjendën e Mustang GT500 të vitit 1967, model ky i cili është përdorur në filmin ‘Gone in 60 seconds’ me emrin Eleanor.

Nuk është konfirmuar ende por ky model pritet të vijë me motor 5.2-litër V8. Çfarë dihet është fuqia e tij prej mbi 700 kf.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test