BMW këtë vit prezanton modelin e ri X4 - Bota Sot
BMW këtë vit prezanton modelin e ri X4

Auto

E hënë, 22 tetor 2018

BMW këtë vit prezanton modelin e ri X4

Më: 18 janar 2018 Në ora: 20:05
BMW

Edhe pse gjenerata e parë e BMW coupe crossover në treg është vetëm që katër vjet, prodhuesi gjerman tashmë ka përgatitur pasuesin.

Bernhard Kuhnt, njeriu i parë i BMW-së për Amerikën Veriore, konfirmoi në sallonin e veturave në Detroit, se këtë vit do të lansojnë modelin e ri BMW X4.

Ai nuk ka dashur të japë detaje tjera për pasuesin e modelit aktual, por fotografët spiunues kanë arritur kah fundi i vitit 2017 të xhirojnë prototipin e maskuar të X4 gjatë testimit.

Modeli i ri do të jetë në platformën mekanike CLAR, në të cilën është i bazuar edhe BMW X3, dhe për këtë arsye do të jetë më i lehtë se sa gjenerata e parë. Përveç kësaj,  X3 dhe X4 do të ndajnë të njëjtën paletë të motorit.

Tash për tash nuk dihet data e premierës, por BMW X4 me siguri se do të prezantohet në ndonjërën nga panairet më të mëdha të automobilave në botë, më 2018.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test