Ford konfirmon 40 modele ekologjike deri në vitin 2022 - Bota Sot
Ford konfirmon 40 modele ekologjike deri në vitin 2022

Auto

E hënë, 22 tetor 2018

Ford konfirmon 40 modele ekologjike deri në vitin 2022

Më: 21 janar 2018 Në ora: 17:27
Ilustrim

Drejtues të Fordit gjatë auto-sallonit në Detroit konfirmuan se do të nisin ciklin prej 11 miliardësh në automjetet e pranueshme ekologjike.

Ford deri në vitin 2022 planifikon të hedhë në treg të paktën 40 modele “të gjelbra”, por ende nuk ka konfirmuar numrin e modeleve hibride dhe atyre elektrike.

Më herët është thënë se do të jenë 24 modele hibridë dhe 16 modele elektrike, por këto informacione nuk janë konfirmuar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test