Ford është duke krijuar vetura plotësisht autonome të policisë - Bota Sot
Ford është duke krijuar vetura plotësisht autonome të policisë

Auto

E diel, 21 tetor 2018

Ford është duke krijuar vetura plotësisht autonome të policisë

Më: 7 shkurt 2018 Në ora: 18:59
Ford

Këto vetura do të jenë në gjendje të lëshojnë vërejtje dhe të shkruajnë gjoba.

Nëse kryeni shkelje të rënda, këto vetura të automatizuara do të jenë në gjendje që të bllokojnë dhe konfiskojnë veturën tuaj. E gjithë kjo do të arrihet përmes një rrjeti neural të inteligjencës artificiale.

Në ndihmë do ti vijnë edhe kamerat e vëzhgimit të rrugëve dhe radarët të cilët do të jenë të lidhur me këto vetura.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test