Mercedes-AMG G63 2019 sjell 577kf në Gjenevë - Bota Sot
Mercedes-AMG G63 2019 sjell 577kf në Gjenevë

Auto

E martë, 23 tetor 2018

Mercedes-AMG G63 2019 sjell 577kf në Gjenevë

Më: 13 shkurt 2018 Në ora: 13:56
Mercedes-AMG G63 2019 sjell 577kf

Në Geneva Motor Show 2018 Mercedes do të prezantoj Mercedes-AMG G63 2019.

Ky model vjen me motor 4.0-liter biturbo V8 i cili prodhon 577kf dhe 850Nm torkë. Kjo fuqi shpërndahet tek të gjitha rrotat përmes sistemit 4Matic i cili përdorë transmisionin automatik me 9 shpejtësi dhe friksion të dyfishtë.

Brenda do të jetë i pajisur me ekran digjital të cilët do të mund të përdoren për instrumentet bazike, navigacion dhe infotainment.

Image
Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test