Nga Bugatti deri te Porsche, si do të dukeshin super-makinat të shndërruara në furgona - Bota Sot
Nga Bugatti deri te Porsche, si do të dukeshin super-makinat të shndërruara në furgona

Auto

E enjte, 15 nëntor 2018

Nga Bugatti deri te Porsche, si do të dukeshin super-makinat të shndërruara në furgona

Më: 13 shkurt 2018 Në ora: 22:21
Duke shfrytëzuar ADN-në e disa prej super-makinave më të popullarizuara, dizajneri famshëm ia ka dalë t’i shndërroje në furgona.

Nikita Aksyonov nga Rusia, i njohur për ndryshimet që ka bërë në Aston Martin Vantage dhe mundësitë që i ka dhënë për McLaren Senna, së fundmi ka realizuar një projekt shumë interesant.

Duke shfrytëzuar ADN-në e disa prej super-makinave më të popullarizuara, dizajneri famshëm ia ka dalë t’i shndërroje në furgona.

Prej Bugatti, Porsche, Alfa Romeo, Lexus dhe BMW, janë disa nga format që do të mund t’i kishin këto modele, sikur të ishin të mëdha dhe të afta për bartjen e më shumë njerëzve apo mallrave.

Punimet e tij janë pëlqyer shumë prej njohësve të automobilizmit, duke u konsideruar si formate që do ishin të gatshme për prodhim, e jo vetëm skica ku imitohet origjinali.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test