Bentley pritet të shpalosë një ‘model të ri ngacmues’ - Bota Sot
Bentley pritet të shpalosë një ‘model të ri ngacmues’

Auto

Bentley pritet të shpalosë një ‘model të ri ngacmues’

Më: 2 mars 2018 Në ora: 11:56
Bentley

Gjatë organizimit të Geneva Auto Show, Bentley do të shpalosë një surprizë, për të cilën askush nuk di gjë

Prodhuesit e ndryshëm kanë bërë prezantime dhe lajme të shumta, duke na treguar se çfarë do të shohim prej tyre në edicionin e këtij viti të panairit të Gjenevës. Tashmë kemi parë disa makina të profilit të lart si Ferrari 488 Pista dhe Porsche 911 GT3 RS, ndërsa kanë mbetur edhe shumë befasi të pa treguara. Ka pasur fjalë se mund të shohim diçka edhe prej Aston Martin, gjë që la të besohet se mund të jetë modeli i ri Valkyrie.

Prodhuesi tjetër britanik që do të jetë në atë organizim është Bentley, që ka konfirmuar se do të merr pjesë me një ‘model të ri ngacmues’, por që askush nuk e ka idenë se çfarë është kjo makinë misterioze. Sipas disa spekulimeve, mund të jetë Continental GT pasi konceptin e kësaj veture e kemi parë në Frankfurt Motor Show. Apo mund të jetë Flying Spur, pasi një prototip është parë teksa testohej në shtigjet me borë.

Mirëpo, po të ishin këto modele, Bentley nuk do ta linte pa bërë ndonjë prezantim të mëhershëm. Hibridi apo kupeja SUV Bentayga, është teoria tjetër e përfolur se mund të prezantohet në organizim. Por, për të gjitha këto mbetet të shihet. Çfarë është konfirmuar deri më tani, është se do të shohim Bentayga V8 krahas Continental GT. Divizioni i personalizuar nga Mulliner, do të shfaqë të veçantin Flying Spur W12 me ulëse të shkëlqyera lëkure dhe linja me përfundime të përkryera.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test