Kia përgatit rivalin e ri të Audi A8 - Bota Sot
Kia përgatit rivalin e ri të Audi A8

Auto

Kia përgatit rivalin e ri të Audi A8

Më: 8 mars 2018 Në ora: 18:21
Audi A8

Prodhuesi koreanjugor ka publikuar dizajnin e gjeneratës së re të limuzinës luksoze K900.

Kia njoftoi se K900 do të prezantohet në muajin prill, që do të thotë se mund të ketë premierën në sallonin e ardhshëm të automobilave në Nju Jork.  Automobili është dizajnuar në selinë e kompanisë, në Namjang, në Koren Jugore, si dhe në studion e Kia për dizajnin në Kaliforni.

Përveç dy dizajnëve, Kia më hercët publikoi “teaser” në të cilin duket silueta e modelit të ri K900. 

Pas premierës, Kia K900 arrin në sallonet e shitjes në gjithë botën dhe mbetet të shihet nëse ky model do të jetë edhe pjesë e tregut evropian.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test