Ford tërheq 1.4 milion vetura për shkak të timonëve - Bota Sot
Ford tërheq 1.4 milion vetura për shkak të timonëve

Auto

Ford tërheq 1.4 milion vetura për shkak të timonëve

Më: 15 mars 2018 Në ora: 16:07
Ford

Gjiganti amerikan Ford ka tërhequr pothuajse 1,4 milion automjete për shkak të problemeve me timon.

Sipas mediave amerikane, modelet Mondeo në Evropë dhe Lincoln MKZ mund të përballen me rënien.

Ford ka konfirmuar tashmë dy raste, njëri prej të cilëve ka kaluar me lëndime.

Kompania ka tërhequr modelet Fusion e prodhuara në Flet Rok Miçigen në periudhën 6 gusht 2013 deri 29 shkurt 2016, dhe Fusion e MKZ të prodhuar në Ermosil në Meksikë nga data 25 korrik 2013 deri 5 mars 2018.

Shumica e automobilave janë shitur në SHBA, ndërsa një numër më i bogël në Kanada dhe Meksikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test