Volkswagen planifikon një Jetta GLI të ri, me shumë pjesë nga modeli GTI - Bota Sot
Volkswagen planifikon një Jetta GLI të ri, me shumë pjesë nga modeli GTI

Auto

Volkswagen planifikon një Jetta GLI të ri, me shumë pjesë nga modeli GTI

Më: 13 prill 2018 Në ora: 06:25
Volkswagen

Kur u prezantua në janar të vitit të kaluar, Jetta i ri nuk plotësoi pritjet dhe notat nga kritikët nuk ishin aq të kënaqshme.

Në krahasim me modelet që ishin më herët, kjo makinë konsiderohej se ishte punuar pa kujdesin e duhur. Por, zyrtarë nga VW kanë bërë të ditura planet, që me modelin GLI ta kthejnë lavdinë e dikurshme në linjën e prodhimit Jetta.

Fillimisht, po do të lansohet, në fund të këtij viti. Madje, do të ketë pjesët më të mira nga modeli GTI, si sistemin e rrotullimit dhe forcën tërheqëse të pjesës së pasme. Platformë kjo, që do të përdoret në të ardhmen te të gjitha modelet nga Golf.

Në të do jetë i vendosur motori nga GTI me 2.0-litra dhe katër cilindra, që prodhon 220 kuajfuqi.

Përformanca e shtuar, punimet për rritjen e rehatisë dhe shumë detaje tjera në eksterier do të jenë të shtuara. Sipas të gjitha gjasave, këtë model mund ta shohim gjatë nëntorit në LA Auto Show.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test