Mercedes nuk ka përgjigje ndaj Audi A1 dhe MINI - Bota Sot
Mercedes nuk ka përgjigje ndaj Audi A1 dhe MINI

Auto

Mercedes nuk ka përgjigje ndaj Audi A1 dhe MINI

Më: 15 prill 2018 Në ora: 17:06
Ilustrim

Prodhuesi gjerman do të përdorë mundësinë për platformën e re mekanike me rrotat e para aktive, e përdorur për zhvillimin e, kategorive të reja të vogla të automjeteve nën klasën Familja A, konfirmoi në një intervistë për Top Gear njeriu i parë i Mercedes, Dieter Cece.

Kjo do të thotë se Mercedes nuk do të ndjekë hapat e BMW, e cila ka zhvilluar një platformë për modele me rrotat e para aktive dhe të cilat, përveç kompanive kompakte bavareze përdorin edhe markë MINI, po ashtu në pronësi të BMW-së, transmeton KosovaPress.

Megjithëse një prodhues tjetër premium nga Gjermania - Audi u ka ofruar klientëve të saj një model nënkompakt (A1), ky automobil nuk do të ketë një konkurrent me një "yll të trefishtë" në kohën e duhur.

Vendimi për të mos konkurruar me modelet MINI apo Audi A1, sipas Cece, shpjegohet me faktin se kjo do të rrezikonte imazhin e markës dhe nuk do të sillte një fitim të konsiderueshëm për kompaninë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test