Mercedes prezantoi AMG GT S Roadster me 522 kuaj fuqi - Bota Sot
Mercedes prezantoi AMG GT S Roadster me 522 kuaj fuqi

Auto

E martë, 16 tetor 2018

Mercedes prezantoi AMG GT S Roadster me 522 kuaj fuqi

Më: 14 maj 2018 Në ora: 15:54
Mercedes AMG GT S Roadster

Modeli i ri do të marrë vendin ndërmjet AMG GT Roadster më të dobët dhe AMG GT C Roadster më të fuqishëm.

Mercedes publikoi fotografinë dhe detajet teknike të modelit të ri AMG GT Roadster me shenjën "S".  

Vetura disponon motor 4.0 bi-turbo V8, i cili mundëson 522 kuaj fuqi. Po ashtu, ka ndërrues automatik prej shtatë shpejtësive, falë të cilit automobili prej 0 deri 100 km/h arrin për 3,8 sekonda, derisa shpejtësia maksimale është 308 km/h.

AMG GT Roadster standard ka motor prej 476 kuaj fuqi, ndërsa AMG GT C Roadster disponon me 558 kuaj fuqi.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test